Newsletter

Ekim 2021

Güncellenen sitemizi gururla sunarız

Sizi, Hizmet Sağlayıcı Ağı ile Pazaryeri Uygulama Mağazası'nın bir araya gelip yeniden tasarlanmasıyla ortaya çıkan ve Amazon satıcılarının işletmelerini yönetip büyütmelerine yardımcı olacak güvenilir uygulama ve hizmetleri "tek noktadan" keşfedebilecekleri sitemizle tanıştırmak isteriz. Yeni sitemizde bulunabilirlik özelliklerini de iyileştirdik. Satıcıların satın alma kararlarını daha bilinçli almasına yardımcı olacak "popüler ve trend olan" gibi yeni özellikleri de çok yakında kullanımınıza sunacağız.

Amazon Seller Central İş Ortağı Ağı'nı ziyaret ederek site üzerinden ya da amazon-partner-network@amazon.com adresinden bu yenilikler hakkındaki değerli görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.
Image of Amazon Seller Central Partner Network web page

Satıcılar Geliştirilmiş Ürün Detay Sayfalarınızı (EDP) çok sevdi

Geliştirilmiş detay içerikleriyle güncellenen geliştirici liste kayıtlarının satıcılar üzerindeki yansımasına yönelik analizlerimizde olumlu sonuçlarla karşılaştık.

Haziran-Temmuz 2021 döneminde 6.000 satıcıdan toplanan veriler, geliştirilmiş ürün detay sayfalarında gezinirken geliştirici web sitelerini ziyaret etme olasılığının %3,0, "Şimdi Yetkilendir" düğmesine tıklama olasılığının ise %40,4 oranında arttığını gösterdi. Ürün detay sayfalarınızın içeriğini geliştirerek dönüşüm oranınızı, aldığınız trafiği ve görünürlüğünüzü artırabilirsiniz.
Uygulama liste kaydınızı yeni görsel kutucukları, banner'lar ve anlık görüntülerle zenginleştirin. Uygulama liste kaydınızı hemen Developer Central'da güncelleyerek müşterilerin ilgi ve memnuniyetini artırın.
Fiyatlandırma için üçüncü taraf araçları kullanan satıcıların %40'ının fiyat rekabetinin gerisinde kaldıkları için Öne Çıkan Teklif (Satın Alma Kutusu) olamadığını biliyor muydunuz?

Müşterilerimizden satın alma kararını almadan önce ürünü en uygun fiyata satan geliştiriciyi araştırdıklarını duyuyoruz. Mağazamızı ziyaret eden müşterilere her daim en düşük fiyatı gösterme hedefimiz doğrultusunda Amazon dışındaki diğer saygın perakendecilerin sunduğu fiyatları da inceliyoruz. Böylece ürüne dair sadece bu fiyatta ya da bu fiyatın altında olan teklifleri gösteriyoruz.

AnyOfferChangNotification API'sini kullanıyorsanız mevcut yükte bir ASIN için rekabet eden fiyatları Rekabetçi Fiyat Eşiği (CPT) özelliği altında bulabilirsiniz. Fiyatlandırma stratejilerinizde CPT değerini kullanarak satıcılarınızın Öne Çıkan Teklif olma şansını artırın.
Image of a code block
Rekabetçi Fiyat Eşiği (CPT) özelliği
Sorularınız mı var? Seller-Pricing@amazon.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Planlı ödeme çözümleri kategorisiyle ilgili hatırlatma

Mart 2021'de kullanıma sunduğumuz "Planlı Ödeme Çözümleri" adlı yeni kategori, Amazon mağazasında kullandıkları para birimiyle yapılacak planlı ödemeleri kabul eden bir mevduat bankasında hesabı bulunmayan satıcılar için çözümler sunar.

Sorunsuz bir başvuru süreci için bu kategori altında yer alacak ödeme hizmeti sağlayıcıların (PSP) Ödeme Hizmeti Sağlayıcı Programı'na (PSPP) dahil olması gerektiğini hatırlatmak isteriz. Daha fazla bilgi için pspp-help@amazon.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.

MWS'den SP-API'ye geçiş

Sizden aldığımız yanıtlar doğrultusunda Temmuz ayında üçüncü taraf geliştiricilerin SP-API'ye geçişlerini tamamlaması için belirlenen zaman aralığını 31 Temmuz 2022 tarihine kadar uzattığımızı duyurmuştuk.

Tüm geliştiricilerin, bu ek süreyi verimli bir şekilde değerlendirerek önümüzdeki yıla dair yol haritalarını bu değişikliklere göre planlamasını ve önceliklendirmesini öneririz. Geçiş kılavuzlarına Satış Ortağı API'si belgeleri üzerinden erişebilirsiniz. Geçiş sürecinizle ilgili olabilecek önemli güncellemeleri de Duyurular, GitHub ve Seller Central forumlarında yayınlamaya devam edeceğiz.
© 2023, Amazon.com Services LLC.