Amazon Data Kiosk

Data Kiosk, Satış Ortağı API'sinde toplu verilere erişmek için kullanabileceğiniz GraphQL tabanlı ve güvenli bir dinamik raporlama paketidir. Satış ortakları adına raporlama çözümleri oluşturan geliştiriciler, Data Kiosk'u kullanarak Amazon perakende veri kümesindeki kapsamlı veri alanlarını kolayca keşfedip seçebilir ve isabetli işletme içgörüleri üretebilir.
Data Kiosk demo & tutorial video

Amazon Data Kiosk'un avantajları

Icon: graduation cap

Esnek raporlama

Benzersiz satış ortağı kullanım senaryolarını keşfetmek ve işletme önceliklerini ele almak için özel sorgular yapılandırın.
icon: headphone headset

Etkileşimli meta veri gezgini

Veri kümeleri depomuzun ayrıntılarını incelemek için etkileşimli Şema Gezginimizi kullanın.
icon: megaphone

Sorgu tamamlama bildirimleri

Sorgu işlemeleri tamamlandığında bildirimler alın. Durumu kontrol etmek için yoklama yapmanıza gerek yoktur.
icon: badge with Amazon logo

Verimli API çağrıları

İstediğiniz verilere ulaşmaya çalışırken Raporlar API'sinden yetersiz veya haddinden fazla veri almayı geçmişte bırakın. Minimum API çağrısıyla sadece ihtiyacınız olan verilere ulaşabilirsiniz.

icon: graph with arrow trending upward

JSONL raporları

Tüm raporlar ölçeklenebilir bir JSONL biçiminde sunulur.
icon: pricetag

Güvenli veri erişimi

Istek görünürlüğü, belirli bir uygulamanın gönderdiği isteklerle sınırlandırılır ve satış ortağı verilerinin güvenliği sağlanır.

Geliştiriciler Data Kiosk'u nasıl kullanabilir?

Satış ve trafik verileri: Satış ve trafik verileri, sayfa trafik metriklerinin yanı sıra sipariş edilen/gönderilen gelir ve birimler gibi temel perakende satış performansı metriklerini sağlar. Bu veriler, satıcıların tarihe ve ASIN'e göre toplanan tüm ürün kataloğunun sayfa görüntüleme sayısı ve Satın Alma Kutusu oranı gibi genel satış performansını ve web sitesi trafiğini anlamaya yardımcı olur.

Kaynaklar

Data Kiosk'un Raporlar API'sinden farkı nedir? Data Kiosk bana ne gibi faydalar sağlar?
Data Kiosk, kullanıcı değerlendirmelerinden yola çıkarak Raporlar API'sinin sınırlamalarını ele alıp daha güçlü ve geliştirici dostu bir deneyim sunar. İki deneyim arasındaki bazı temel farklar:

1. Ayrıntılı ve etkileşimli belgeler: Raporlar API'si, şu anda sınırlı sayıda belgeli rapor şemasına sahiptir. Satış ortakları, kullandıkları raporlardan değer üretmek için Amazon Alan Adı modelini anlamaya çalışırken çok zaman harcar. Data Kiosk'da tüm veri kümesi şemaları ve veri alanı tanımları herkese açık olarak sunulur. Data Kiosk ayrıca gerekli belgeler ile bir sorgu oluşturucu içeren etkileşimli bir Şema Gezgini sunar. Sorgu oluşturucuda özel raporlar istemek için özel sorgular oluşturabilirsiniz.

2. Alan adı tabanlı veri kümeleri: Raporlar API'si, sınırlı filtreleme/sorgulama işlevlerine sahip önceden tanımlanmış sabit şemalar sunar. Data Kiosk ise dinamik rapor oluşturma, gelişmiş filtreme ve sorgulama özelliklerine izin veren GraphQL teknolojisiyle desteklenir. İhtiyaçlarınıza uygun şemayı oluşturmak için birden fazla rapora çağrı yapmak, raporları ayırmak ve yeniden yapılandırmakla uğraşmazsınız.

3. Şema güncellemeleri: Rapor şemalarındaki değişiklikler entegrasyonunuzu kesintiye uğratabilir. Entegrasyondaki bu kesintileri önlemek için genellikle güncellemeler içeren yeni raporlar oluşturmak zorunda kalıyor ve entegrasyonlarınızı yenilemenizi istiyoruz. Data Kiosk ise "önce şema" yaklaşımıyla çalışır. GraphQL teknolojisi ve geliştirilmiş dahili alan adı yönetim süreçlerimizle güvenli veri alanı güncellemelerini ve arayüzlerin sürekli gelişmesini destekleyebiliyoruz.

4. Raporlama biçimi: Raporlar API'sinin JSON, XML, CSV, TSV ve düz metin gibi birden çok biçimdeki raporları farklı geliştiriciler için farklı entegrasyon gereksinimlerine yol açar. Data Kiosk ise tüm sonuçları JSONL (JSON Satırları) biçiminde sunar. Tüketiciler, özel raporları satır satır ayrıştırıp alabilir ve bu da büyük sonuç belgelerini ayrıştırma sürecinin karmaşıklığını azaltır.

5. Sayfalandırma: Bazen büyük miktarda veri isteklerinde sınırlı hata günlüğüne sahip raporlar iptal edilebiliyor. Veri kümesi yanıt boyutu sınırları aşıldığında sonraki isteklerde sıradaki veri sayfasını almak için kullanabileceğiniz bir sayfalandırma imleci vardır.

6. Güvenlik: Data Kiosk'ta istek görünürlüğü, belirli bir uygulamadan gönderilen isteklerle sınırlandırılarak satış ortağı verilerinin güvenliği sağlanır.
Raporlar API'si kullanımdan kaldırılacak mı?
Data Kiosk, Raporlar API'sinin şu anda sahip olduğu tüm işlevleri ve daha fazlasını içerir. Geliştiriciler Data Kiosk'a geçtikçe Raporlar API'sindeki raporları kullanımdan kaldıracak ve 2025'te başlayacak olan kullanımdan kaldırma planı konusunda sizi bilgilendireceğiz. Data Kiosk, günün sonunda satış ortağı verilerinin standart raporlama platformu olacaktır.
Şu an Data Kiosk'ta hangi verileri alabilirim?
Data Kiosk, şu anda satıcı satış ve trafik verilerini barındırmaktadır. Şema gezgininde veri kümesi ayrıntılarını bulabilirsiniz.
Data Kiosk, satış ortağı verilerini nasıl güvende tutar?
Data Kiosk, CreateQuery'ye yapılan istekleri alan düzeyinde yetkilendirir. Alanlar, dahili olarak gerekli rol için yapılandırılır. Data Kiosk, sorgu oluşturulduktan sonra istekte bulunulan sorgudaki her alan için satıcı adına istek sahibine gerekli rollerin verilip verilmediğini değerlendirir. Bu yetkilendirme paradigması, Raporlar API'siyle karşılaştırıldığında çok daha ayrıntılıdır. Ayrıca sorguları yalnızca istek sahibi görebilir. Üçüncü taraf geliştiriciler, yalnızca kendi oluşturdukları sorguların sonuçlarını görebilir ve bunlara erişebilir.
Data Kiosk'taki verilere erişmek için gereken role sahip değilim. Ne yapmalıyım?
Data Kiosk, tüm Satış Ortağı API'leri için standart rol atama ve onay kurallarını takip eder. Satış Ortağı API'si rolleri ve onay sürecinin ayrıntılarını burada bulabilirsiniz.
Data Kiosk'un maliyeti nedir?
Satış ortaklarımız, hiçbir ek ücret ödemeden Data Kiosk'u kullanabilir. Data Kiosk ücretsiz bir üründür. Satış Ortağı API'leri deneyiminin bir parçası olarak sunulur.
Data Kiosk hangi bölgelerde kullanılabilir?
Data Kiosk; dünya çapında AMER, EMEA ve APAC bölgelerinde kullanılabilir.
Data Kiosk'ta kullanıma sunulan yeni veri kümelerinden nasıl haberdar olabilirim?
Data Kioskta bulunan tüm veri kümelerinin ayrıntılarını Data Kiosk Şema Gezgini'nde bulabilirsiniz. Gelen kutunuzda ve ayrıca Satış Ortağı API'si lansman duyuru sayfasında yeni veri kümesi lansman duyurularını takip edin.
Data Kiosk'ta belirli verileri kullanmak için istekte bulunabilir miyim?
Evet. Değerlendirmelerinizi duymayı ve hangi tür verilerin işletmenizi büyütmenize yardımcı olabileceğini anlamayı çok isteriz. Veri ihtiyaçlarınızı bildirmek için bu formu doldurup gönderebilirsiniz.
© 2023, Amazon.com Services LLC.