Başlayın

Geliştirici hesabı oluşturma

Başvuru süreci, uygulamanızın türüne göre farklılık gösterir: Özel Satıcı, Özel Tedarikçi, Herkese Açık Satıcı/Tedarikçi
Geliştirici hesabı oluşturma
Illustration of person checking off a to do list

Başlayın

Satış Ortağı API'si uygulamanızı kaydetmeden önce Satış Ortağı API geliştiricisi olarak kaydolmanız gerekir. Geliştirici kaydı demosu ve Seller Central'da gezinme rehberi için SP-API Developer University'deki SP-API geliştiricisi olarak kaydolma videosuna bakabilirsiniz.

Geliştirici kaydı prosedürü, oluşturmayı planladığınız uygulamanın türüne göre biraz farklılık gösterir:
Özel satıcı uygulamaları: Satıcılar için geliştirilmiş, yalnızca kuruluşları tarafından kullanılabilen ve kendi kendini yetkilendiren uygulamalardır.
Özel tedarikçi uygulamaları: Tedarikçiler için geliştirilmiş, yalnızca kuruluşları tarafından kullanılabilen ve kendi kendini yetkilendiren uygulamalardır
Herkese açık satıcı ve tedarikçi uygulamaları: Herkese açık olan ve OAuth kullanan satıcılar veya tedarikçiler tarafından yetkilendirilen uygulamalardır. Amazon Services API'si Geliştirici Sözleşmesi uyarınca, herkese açık geliştiriciler uygulamalarını Amazon Satış Ortağı Uygulama Mağazası'nda listelemelidir.

Herkese açık geliştirici kaydı

1. Adım

Seller Central hesabı oluşturun

Geliştirici olarak kaydolmadan önce bir Seller Central hesabınız olması gerekir.

Satış Ortağı API'si ile geliştirme veya entegrasyon için yalnızca Profesyonel Satış Hesapları kaydolabilir. Bireysel hesaplar kayda uygun değildir. Hesabınızı istediğiniz zaman profesyonel bir plana yükseltebilirsiniz.

Kaydı tamamlamak için birincil hesap kullanıcısı olmanız gerekir.
2. Adım

Developer Console'a erişin

Seller Central hesabınızı oluşturduktan sonra ana menüden Uygulamalar ve Hizmetler'i ve Developer Console'a erişmek için Uygulama Geliştir'i seçin.
3. Adım

Geliştirici profilinizi tamamlayın

Geliştirici Profili; Amazon'un Kullanım Şartları Politikası, Veri Koruma Politikası, Geliştirici Sözleşmesi ve erişim şartlarına uymanızı sağlamak için kuruluşunuzun iletişim bilgilerini, Amazon Services API'lerinde ihtiyaç duyduğunuz verilerle ilgili bilgileri, güvenlik ve kullanım bilgilerini toplar.

Geliştirici Profili tamamlandıktan sonra Amazon bilgilerinizi değerlendirir ve sıradaki adımları içeren bir destek kaydı oluşturur. Sizden ek bilgi veya belge sağlamanız istenebileceği için tüm alanları doğru ve hatasız bir şekilde doldurmanız gerekir.
Illustration of person sitting at a desk using a laptop
© 2023, Amazon.com Services LLC.