Newsletter

Haziran 2021

Pazaryeri Uygulama Mağazası ve Hizmet Sağlayıcı Ağı bir araya geliyor

Pazaryeri Uygulama Mağazası ile Hizmet Sağlayıcı Ağı, 30 Temmuz 2021 tarihinde Amazon Seller Central İş Ortağı Ağı olarak bir araya geliyor. Amazon satıcılarının işletmelerini yönetip büyütmelerine yardımcı olacak güvenilir uygulama ve hizmetleri artık "tek noktadan" keşfedebileceğini duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Uygulamalarını Pazaryeri Uygulama Mağazası'nda birden çok satıcıya sunan geliştiriciler, Amazon Seller Central İş Ortağı Ağı'na yazılım iş ortakları olarak kaydolacak.

Yazılım iş ortağı olmanın avantajları nedir?

Başarınız için yatırım yapmaya devam ederek Amazon mağazasında işletmenizi kurup tanıtmanıza yardımcı olacak yeni özellikler sunuyoruz. Bu kapsamda, önemli performans metriklerinin yer aldığı uygulama liste kayıtları panosu ve Geliştirilmiş Ürün Detay Sayfası içeriklerini de kullanımınıza sunmuş bulunmaktayız. Bu yaz, web sitenize ve pazarlama kampanyalarınıza ekleyebileceğiniz "Yazılım İş Ortağı" rozetini de kullanıma sunacağız. Bu rozet, satıcılara uygulamanızın Amazon politikalarına uyduğunu gösterecektir.
Amazon Seller Central İş Ortağı Ağı'na katılmak için ne yapmam gerekir?

Şu anda bir işlem yapmanıza gerek yok. Tüm liste kayıtları ve uygulamalar otomatik olarak yeni siteye aktarılacak ve geliştiriciler de yazılım iş ortakları olarak kaydedilecektir.

Ek sorularınız varsa amazon-partner-network@amazon.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Pazaryeri Uygulama Mağazası Mısır'da kullanıma sunuldu

Pazaryeri Uygulama Mağazası'nı Mısır'a (EG) da taşıdık. AB geliştirici kimliğine sahip tüm geliştiriciler, bu yeni ülkedeki işlemleri destekleyebilir. Mısır'ın uç nokta bilgilerini burada bulabilirsiniz. Satıcı erişiminizi en üst düzeye çıkarmak için işletmenizi genişletip liste kayıtlarınızı güncellemenizi öneririz.

İşletmenizle neden Mısır'a açılmalısınız?
 • Hızlı büyüme gösteren gelişmekte olan bir ülke (100,5 milyon nüfus).
 • Uygulamanın yakın zamanda kullanıma sunulduğu bir ülke; ilk yatırımcı olma avantajı.
 • Özellikle fırsat etkinlikleri için hesap yönetimi desteği.
 • Erken Öne Çıkan Teklif uygunluğu.
 • Devam eden lansman promosyonları.
Pazaryeri Uygulama Mağazası'nın kullanımını genişletme çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. 2021'de açılacağımız yeni ülkeler için de takipte kalın.

Haziran 2021'de kullanıma sunulan API'ler

2 Haziran 2021'de aşağıdaki API'leri ve güncellemeleri yayınladık:
 • Ürün Türü Tanımları API'si v2020-09-01
  JSON şemalarını kullanarak Amazon kataloğundaki ürünlerin özellik ve veri gereksinimlerini açıklayan Amazon ürün türü tanımlarını arayıp almanızı sağlayan temel bir API'dir. JSON şemaları; Liste Kaydı Ürünleri API'si, Katalog Ürünleri API'si ve JSON_LISTING_FEED tarafından kullanılan veri biçimlerini temsil eder.
 • Liste Kaydı Ürünleri API'si v2020-09-01]
  Ürün Türü Tanımları API'siyle birlikte çalışan Liste Kaydı Ürünleri v2020-09-01 API'si, satıcılar ve tedarikçiler için ürün ayrıntıları (ör. ürün adları ve madde işaretleri) ve satış terimlerini (ör. fiyat, maliyet ve envanter) içeren Amazon liste kayıtları (SKU'lar) oluşturmanızı, düzenlemenizi ve silmenizi sağlar. Ürün Türü Tanımları API'si tarafından sağlanan JSON şemalarını kullanarak Liste Kaydı Ürünleri API'si ile göndermeden önce veri gereksinimlerinin karşılandığını doğrulayabilirsiniz.
Daha fazla bilgi için Liste Kaydı Ürünleri için Satış Ortağı API'si modeli, API Başvurusu ve Kullanım Alanı Rehberine bakın.

Ürün Detay Sayfanızı geliştirin

Mayıs 2021'de kullanıma sunulan Geliştirilmiş Ürün Detay Sayfası içerikleri uygulamalarınıza birden fazla görsel, banner ve ekran görüntüsü eklemenizi sağlayan bir özelliktir. Geliştirilmiş içerik ekleyerek şunları yapabilirsiniz:
 • Ürününüzü dikkat çekecek şekilde sergileyerek müşteri etkileşimini artırın.
 • Uygulama arayışı içindeki satıcılara ürününüzü daha ayrıntılı şekilde tanıtarak satın alma kararlarını hızlandırın.
 • Hikâyenizi daha güzel anlatın.
 • Benzer ürünler sunan diğer kullanıcılar arasından sıyrılın.
Uygulama liste kaydınızı yeni görsel kutucukları ve banner'lar ile zenginleştirin. Uygulama liste kaydınızı Developer Central'da güncelleyerek müşterilerin ilgi ve memnuniyetini artırın.
© 2023, Amazon.com Services LLC.