Arbitrage Hero logo

Müşteri başarı öyküsü: Arbitrage Hero

FBA (Amazon Lojistik) satıcıları için geliştirilmiş yazılım aracı, SP-API'ye geçişinin ardından güçlü bir B2B (kurumlar arası) fiyatlandırma işlevi sunmaya başlar.
People exchanging letters through a computer

Arbitrage Hero Hakkında

Arbitrage Hero, FBA satıcılarının işletmelerini yönetmelerine ve büyütmelerine yardımcı olmak için geliştirilmiş bir yazılımdır. Şirketin kurucusu Max Vershinin, diğer araçların yeni FBA satıcıları için hem çok karmaşık hem de çok pahalı olduğunu fark edip önce kendisi için Arbitrage Hero'yu geliştirdi. Ürün tedariki, toptan satış fiyat analizi, envanter takibi, yeniden fiyatlandırma gibi süreçleri tek ve kolay bir arayüzde bir araya getirmeyi hedeflemişti.

Arbitrage Hero, kullanıcılara toptancı fiyat listelerine ulaşıp Amazon'da satılabilecek ürünler bulma, birden fazla mağazanın fiyatlarını karşılaştırma, envanter takibi, standart ve BSB fiyatlandırma kuralları ayarlama ve envanterlerini partiler halinde yeniden fiyatlandırma gibi özellikler sunar.

Arbitrage Hero, iki yıl önce Amazon MWS ile programlı uygulama entegrasyonuna başlamıştı. Ancak şirket yakın zamanda SP-API'lere geçmeye karar verdi.

Kullanılan API'ler

  • B2B Fiyatlandırma
  • Akışlar
  • Raporlar
  • Toplu İşleme

B2B API'si

Arbitrage Hero, başlangıçta B2B ürünlerinin fiyatlarını toplu takip etmek ve güncellemek için sınırlı özellikler sunan basit bir yeniden fiyatlandırma aracı kullanıyordu. Şirket, MWS'den SP-API'ye geçiş yaparak müşterilerine daha fazla B2B işlevi sunmaya başladı.
B2B Fiyatlandırma API'sini öğrendikten sonra kullanıcılarımıza daha fazla işlev sunabileceğimizi anladık. B2B Fiyatlandırma ile B2B fiyatlarını ve miktar indirimlerini tek noktadan kolayca ayarlayabiliyoruz.
Şirket, MWS'den geçiş yapıp B2B Fiyatlandırma API'sini uygulamaya koyarken Amazon İşletme ve Developer Services ekipleriyle yakın çalışmalar yürüttü. "API'lerin çalışma mantığını anladıktan sonra B2B desteğini eklemek yalnızca 2 haftamızı aldı."

B2B Fiyatlandırma ile toplu operasyonlara destek

B2B Fiyatlandırma API'si, çevrimiçi perakendecilerden B2B fiyatlarını alıp analiz etme sürecini kolaylaştırır. Arbitrage Hero kullanıcıları artık doğrudan platform içinden B2B fiyatlarını takip edebiliyor, miktar indirimleri ayarlayıp güncelleyebiliyor.
API, bilinen SKU'lar ve ASIN'lerin B2B fiyatlarını kontrol etme ve güncelleme konusunda eksiksiz destek sunuyor.

Toplu İşleme ile geniş kapsamlı fiyat analizi

Arbitrage Hero ayrıca B2B Fiyatlandırma ile birlikte Akışlar, Raporlar ve Toplu İşleme API'sini de entegre etti. Şirket, Akışlar API'sini fiyatlandırma güncellemeleri için ve Raporlar API'sini de kullanıcıların envanterini içe aktarıp platformda göstermek için kullanıyor. Toplu İşleme ya da "Toplu" API'ler, kullanıcıların tek istekle birden fazla ASIN hakkında bilgi toplamasına yardımcı olabiliyor.
SP-API'deki Toplu API'leri öğrendikten sonra hayatımız kolaylaştı. Geniş kapsamlı fiyat analizi yapmak isteyen herkes için çok kullanışlı bir API.

Gelecek entegrasyonlar

Arbitrage Hero, müşterilerini B2B fiyat değişiklikleri konusunda daha hızlı bilgilendirmek için Bildirimler gibi birkaç başka API'yi daha entegre etmeyi düşünüyor. Yazılım şu an için düzenli aralıklarla toplu fiyatları getirse de Bildirimler API'sinin çok daha sık fiyat değişikliği güncellemeleri, FBA için daha çevik yeniden fiyatlandırmaya ihtiyaç duyan satıcılar için çok faydalı olabilir.

Arbitrage Hero, envanter ve kargo takibiyle ilgili özellikler de eklemeyi düşünüyor. Şirket bunun için de FBA Envanter ve Lojistik Gelen API'sini göz önünde bulunduruyor.
Tüm uygulamalar/hizmetler, tüm mağazalarda/dillerde mevcut olmayabilir ve tüm Satış Ortakları, Satış Ortağı Uygulama Mağazası temsilcileriyle söz konusu hizmeti kontrol etmelidir.
© 2023, Amazon.com Services LLC.