Arbitrage Hero logo

Müşteri başarı öyküsü: Zying

Sınır ötesi e-ticaret platformu Zying, uluslararası tedarik zinciri boyunca otomatik veri analizleri ve ayrıntılı envanter takibi hizmetleri sunmak için SP-API'yi kullanıyor.
Illustration of people in lab coats standing at a board

Zying hakkında

Zying, uluslararası e-ticaret sektörüne kurumsal kaynak planlama (ERP) çözümleri sunan Çin merkezli bir yazılım platformudur. Veri tabanlı ERP çözümlerini sınır ötesi satıcıların ihtiyaçlarına göre özelleştirir. Ayrıca güçlü envanter ve takip işlevleriyle tedarik zinciri boyunca lojistiği kolaylaştırarak olası riskleri azaltır. Zying'in yenilikçi envanter paylaşım sistemi; fabrikalar, depolar ve satıcılar arasındaki iletişimi optimize ederek envanter birikmesini önler ve üretim hacminin satışlara göre belirlenmesine yardımcı olur.

Uluslararası Amazon satıcılarına hizmetler sağlıyoruz

yönetme verimliliğini artırmasına, satışlarını optimize etmesine ve maliyetlerini azaltmasına yardımcı olmaktadır. Ayrıntılı envanter takibiyle satıcıların uluslararası siparişlerini göndermesini, iadeleri işlemesini ve kullanıcı dolandırıcılığını önlemesini sağlar.
Zying, akıllı seçim ve satış analizleriyle müşterilerinin Amazon'da ürün satmasına yardımcı olur. Ekibimiz, müşterilerimizin işletme ihtiyaçlarını karşılayıp satış planlarını iyileştirmek için SP-API'den yararlanıyor.
Raymond YuZying’in CEO’su
Zying daha hızlı, daha kolay ve gelişmiş veri analizleri ve raporları sağlamak için kısa süre önce SP-API'ye geçti.

Kapsamlı otomasyon çözümleri

SP-API'ye geçiş kararında veri analizlerinin verimini bir an önce artırma ihtiyacı etkili oldu. Zying, platformda yer alan 30.000'in üzerinde Amazon satıcısı ve kitaplığındaki 30 milyondan fazla ürünü verimli bir şekilde yönetebilmek ve veri analizi/raporlama süreçlerini otomatikleştirmek için gelişmiş bir API çözümüne ihtiyaç duydu.
Müşterilerin büyüme yolculuğunda veri analizi büyük öneme sahiptir. Müşterilerimizden aldığımız çok sayıda isteği bu raporla karşılayabileceğimize inandık.
Raymond YuZying’in CEO’su
Zying, SP-API'nin avantajlarını daha ayrıntılı şekilde araştırdı ve API kullanımının müşterilerine daha kısa sürelerde, daha düşük maliyetlerle ve gerçek zamanlıya yakın veriler sunabileceğini de fark etti.

Kullanılan API'ler

  • Raporlar API'si

Marka Analizi raporlarından yararlanıyoruz

Zying, müşterilere satışları ve markalama performansları hakkında daha net bir genel durum bilgisi sağlamak ve sonrasında analizlerden yararlanarak optimizasyon süreçlerine yardımcı olmak için altyapısına Marka Analizi Raporları’nı entegre etti. Zying müşterileri; arama terimleri, anahtar kelimeler ve her bir ürünün performansıyla ilgili raporları artık otomatik olarak alabiliyor. Bu raporlardan yararlanarak anahtar kelimelerini optimize edebilirler, reklam stratejilerini ayarlayabilirler, hatta rakipler üzerinde anahtar kelime analizi yapabilirler.

Marka Analizi entegrasyonuyla Zying; müşterileri için satışlar, sayfa görüntüleme sayıları ve belirli ASIN'lerin Satın Alma Kutusu oranları gibi çeşitli satıcı metriklerini görüntüleyebilecekleri bir pano da oluşturabildi.

“Sürükle-bırak” işlevi yerine gerçek zamanlı raporlama

SP-API, Zying'in kullanıcıları için veri yönetim sistemlerini basitleştirmesine, zaman tasarrufu sağlamasına ve işlevlerini iyileştirmesine yardımcı oldu. Zying müşterileri, API tabanlı raporları istedikleri zaman çekerek gerçek zamanlıya yakın veriler ve analizlere ulaşabiliyor.
SP-API, kuruluşumuza büyük oranda zaman tasarrufu sağladı. SP-API'den önce ürün verileri, fiyatları ve envanterlerini yönetmek için Excel dosyasına manuel olarak sürükleyip bırakmakla uğraşıyorduk.
Raymond YuZying’in CEO’su

Geleceği de planlıyoruz

Zying, ileride ağına daha fazla satıcı ve fabrika terminali eklemeyi planlıyor. ZYing'in hedefi, uluslararası tedarik zinciri boyunca iletişim kanalları geliştirip optimize ederek sınır ötesi satıcıların kaliteli ürünlerini dünyanın her yerine ulaştırmasına yardımcı olmaktır.
SP-API, verimliliğimiz ve esnekliğimizi büyük oranda iyileştirdi. Artık işletme ihtiyaçlarına göre verileri analiz için istediğimiz zaman çekip çok daha başarılı satış planları yapabiliyoruz.
Raymond YuZying’in CEO’su
Marka Analizi Raporları ve gerekli rol hakkında daha fazla bilgi edinmek için herkese açık belgelerimize göz atın:
Tüm uygulamalar/hizmetler, tüm mağazalarda/dillerde mevcut olmayabilir ve tüm Satış Ortakları, Satış Ortağı Uygulama Mağazası temsilcileriyle söz konusu hizmeti kontrol etmelidir.
© 2023, Amazon.com Services LLC.