Intuit QuickBooks Logo

Müşteri başarı öyküsü: Intuit QuickBooks

Lider muhasebe yazılımı sağlayıcı, API'leri kullanarak küçük işletmelerin Amazon ile sorunsuz entegrasyonuna yardımcı oluyor
Man coding on a computer

QuickBooks hakkında

1983 yılında Palo Alto'da kurulan Intuit, iş yazılımları geliştirme konusunda uzman bir şirkettir. Şirketin kurucuları, daha o zamanlar muhasebede kâğıt ve kalemin yerini bilgisayarların alacağını öngörmüştü. Hiç beklemeden piyasanın ilk bireysel finans ve vergi hazırlığı yazılımlarından bazılarını geliştirdiler.

Intuit QuickBooks günümüzde muhasebe, ödeme, veri ve içgörü gibi süreçler için sağladığı yazılımlar ve hizmetlerle dünyanın dört bir yanındaki küçük ve orta ölçekli işletmelere yardımcı olmaktadır.
Intuit'in misyonu, dünyanın her köşesindeki kullanıcılarının varlıklarını güçlendirmektir. Bu amaç doğrultusunda, küçük ölçekli işletmelere büyüme yolculuklarında daha bilinçli ve faydalı kararlar alabilecekleri entegre bir platform sunar.
Keith CrowtherIntuit QuickBooks Ürün Yöneticisi

QuickBooks ve Amazon entegrasyonu

QuickBooks, işletmelerin faaliyetlerini kolaylaştırırken tüm önemli verilerini tek noktadan gösterir. Birçok satıcı, büyük miktarda Amazon verisiyle başa çıkmaya çalışırken zorlanabilir.

"Küçük işletmelerin faaliyetleri ve işletmelerinin durumunu anında görebilecekleri merkezi bir platforma sahip olması gerekir."

Amazon'un SP-API'ye geçmesinin ardından QuickBooks da hiç beklemeden e-ticaret müşterileri için API destekli bir entegrasyon geliştirdi. Entegrasyonun amacı satış, envanter, gider ve muhasebe gibi tüm süreçleri tek bir platformda toplamaktı. QuickBooks, mevcut API'leri analiz ederek müşterilerine hem bugün hem de gelecekte mümkün olan en iyi entegrasyonu sunabilecek API'leri tercih etti.

Kullanılan API'ler

Gücünü SP-API'den alan Amazon entegrasyonu

QuickBooks, kesintisiz veri toplama ve merkezi raporlama hizmetiyle Amazon satıcılarına destek olur. Satış Ortağı Uygulama Mağazası'nda bulabileceğiniz QuickBooks Online uygulaması, kullanıcıların Amazon satış kanallarını bağlayıp e-ticaret verilerini QuickBooks'a göndermesine yardımcı olur.
Ekibim, mali muhasebe ve envanter takibi gibi iş akışları için QuickBooks'a satış, para iadesi ve ücret verilerini kaydetmek isteyen Amazon satıcılarına çözümler geliştirmeye odaklanır.
Keith CrowtherIntuit QuickBooks Ürün Yöneticisi
Uygulama; Katalog, Rapor ve Sipariş gibi API entegrasyonlarını kullanarak satış verileri ile ilgili metrikleri otomatik olarak içe aktarır. İşletmelerin tüm süreçlerini tek bir noktada toplar, isabetli raporlar sunar ve satış kanalına göre gelir, gider ve kârlılık içgörüleri sağlar.

Manuel raporlamadan merkezi verilere doğru bir yolculuk

Amazon satıcıları, QuickBooks entegrasyonu olmadan e-ticaret verilerini manuel olarak kaydetmek için her ay saatlerini harcayabilir. Hatta QuickBooks entegrasyonu için üçüncü taraf uygulamalarına para ödeyebilirler. Bu geçici çözümler, hem masraflıdır hem de otomatik ve kolay veri alışverişi yapabilecekleri merkezi bir platform kadar güven vermez.

"Maliyetli ve zaman alan veri mutabakatını ortadan kaldırarak satıcılara verileri için tek ve güvenilir bir kaynak sağlamayı hedefliyoruz."

İşletmelerin başarısına katkı sağlıyoruz

QuickBooks entegrasyonunu kullanan Amazon satıcıları, işlevler ve kullanım kolaylığındaki iyileştirmelere değinerek olumlu değerlendirmelerde bulunmaktadır. Satıcılar, entegrasyon sayesinde finans verilerini kolayca mutabakata kavuşturup işlemlerini bankalarına bildirebiliyor ve vergilerini hazırlayabiliyorlar.
QuickBooks'un temel misyonu, küçük ve orta ölçekli işletmelerin verileri ve faaliyetlerini kontrol altına alarak büyümelerine destek olmaktır. QuickBooks, ileride müşterileri için çok daha ayrıntılı e-ticaret metrikleri sunan API destekli araçlar geliştirmeyi planlamaktadır. Müşterilerimiz, QuickBooks ile büyüme yolculuklarında çok daha bilinçli adımlarla ilerleyebilir.
Intuit QuickBooks Logo
KONUM
Mountain View, CA, ABD

SEKTÖR
Muhasebe

AMAZON LANSMANI
2020
Tüm uygulamalar/hizmetler, tüm mağazalarda/dillerde mevcut olmayabilir ve tüm Satış Ortakları, Satış Ortağı Uygulama Mağazası temsilcileriyle söz konusu hizmeti kontrol etmelidir.
© 2023, Amazon.com Services LLC.