amastream logo

Müşteri Başarı Öyküsü: Amastream

Uluslararası bulut tabanlı e-ticaret platformu, Kargo API'leriyle müşterilerinin kargo deneyimlerini kolaylaştırıyor
Man sitting at a desk using a computer

Amastream Hakkında

Japonya merkezli Amastream, on yıldan fazla süredir Amazon satıcılarına hizmet sağlayan bir e-ticaret SaaS platformudur. Kapsamlı araç ve entegrasyon setinde sunduğu otomasyonlarla satıcıların operasyonlarını yönetip iyileştirmelerine yardımcı olur. Amastream, kısa süre önce MWS'den daha geniş bir özellik yelpazesini destekleyen SP-API'ye geçiş yaptı.
Her zaman yeni özelliklerle piyasaya öncülük etmeye çalışıyoruz. Satıcıların rutin süreçlerini iyileştirme hedefiyle çalışıyoruz. En büyük avantajımız da sunduğumuz çeviklik: Yeni bir özelliğin geliştirme ve dağıtımını genellikle iki saat içinde tamamlıyoruz.
Kitazawa TakuyaCEO, App5

Kullanılan API'ler

API ile kargo deneyimini bir üst seviyeye çıkarıyoruz

Amazon, Ekim 2022'de Japonya için Kargo API'sinin 2. sürümünü yayınladı. Amastream de vakit kaybetmeden geliştirme çalışmalarına başladı. Kargo sürecinin gönderilmemiş siparişleri günlüğe kaydetme ve envanter kataloglama gibi en sıkıcı manuel adımlarının bazılarını ortadan kaldırmayı hedeflediler.
Japonya pazarında Yeni Kargo API'si kullanıma sunulunca bu fırsatı hemen değerlendirmek istedik. İşleme sürelerini en aza indirerek satıcıların hayatlarını kolaylaştırmak için birden fazla API entegrasyonuna sahip Kargo Satın Al özelliğini geliştirdik.
Kitazawa TakuyaCEO, App5

Kullanıcı bakış açısıyla hareket ediyoruz

Amastream, yüksek hacimli Amazon satıcılarının kargo süreçlerini iyileştirmek için önce onları dinlemeyi tercih etti. Geliştiriciler, yeni özelliği sunduktan sonra kullanıcılardan iyileştirebilecekleri alanlar hakkında görüşlerini aldı.
Müşterilerimizle şeffaf ve açık iletişim kurmaya değer veriyoruz. Bu yüzden yeni kargo özelliğiyle ilgili fikirleri bizim için çok önemliydi. Bir kullanıcı, iyileştirmelerle işleme sürelerini %75 oranında azalttığımızı belirtti.
Kitazawa TakuyaCEO, App5

Çözümün Öne Çıkan Özellikleri: Kargo API'si

Amastream'in yeni Kargo Satın Al özelliği, Kargo API'sini Katalog Ürünleri, Raporlar, Akışlar ve Siparişler gibi diğer API entegrasyonlarıyla bir araya getiriyor. Bu sayede kullanıcılara sadece altı adımlı bir süreç sunuyor:
  1. Gönderilmemiş siparişleri alma
  2. Boyutu girme
  3. Kutu seçme
  4. Kargo ücretini tahmin etme
  5. Kargo etiketi satın alıp yazdırma
  6. Ambalaj listesi ve teslim alma listesi yazdırma
Uygulama, sonrasında 2 ila 4. adımlardaki değerleri önceden ayarlayarak sıradaki tüm siparişleri üç adımlı bir kargo sürecine indiriyor.
SP-API ile kargo sürecini otomatikleştirerek hem kullanıcılara zaman kazandırıp manuel hataları ortadan kaldırıyor hem de satıcıların kendi müşterilerine daha iyi hizmet sunabilecekleri araçları sağlıyoruz. Satıcılarımız, her alıcıya özel bir teşekkür mesajıyla kişiye özel teslimat notları bile sunabiliyor.
Kitazawa TakuyaCEO, App5

Yeni Özellikler, Yeni Fırsatlar

Amastream, SP-API'yi uygulayarak kargo sürecini dönüştürüp müşteri deneyimini iyileştirmeyi başarsa da çalışmalarına tam gaz devam ediyor. Şirket, şimdi Kargo Satın Al özelliğini daha da ileriye taşımak için neler yapabileceğini araştırıyor.
Sırada, harici sipariş dosyalarını içe aktararak çok kanallı gönderimi etkinleştirecek yeni bir mekanizma eklemeye hazırlanıyoruz. Amazon'un çok çeşitli API'leri sayesinde müşterilerimizin hayatlarını kolaylaştıracak özellikler geliştirmeye devam edeceğiz.
Kitazawa TakuyaCEO, App5
amastream logo
KONUM
Nagano, Japonya

SEKTÖR
Sistem geliştirme, e-ticaret/lojistik danışmanlığı

AMAZON LANSMANI
2013
Tüm uygulamalar/hizmetler, tüm mağazalarda/dillerde mevcut olmayabilir ve tüm Satış Ortakları, Satış Ortağı Uygulama Mağazası temsilcileriyle söz konusu hizmeti kontrol etmelidir.
© 2023, Amazon.com Services LLC.