Linnworks logo

Müşteri başarı öyküsü: Linnworks

Tedarikçi ve Satıcı API'lerini kullanarak müşterilerinin Amazon satış kanallarını yönetmesine yardımcı olan bir e-ticaret platformunun öyküsü.
Person sitting at a desk with icons floating in air

Linnworks Hakkında

Linnworks; perakendecilerin çevrimiçi satış süreçlerini görüntüleme, yönetme ve otomatikleştirmesine yardımcı olan bir SaaS e-ticaret platformudur. Yazılımı, tek bir platform üzerinden Amazon gibi birden çok satış kanalı için envanter yönetimi, liste kaydı, gönderim ve veri içgörüleri desteği sunar.
Linnworks, markaların satışlarını iyileştirme konusunda uzmandır. Yaptığımız işte en iyisi olma hedefiyle hareket ediyor, müşterilerimizin de işletme hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak istiyoruz.
Linnworks, 13 yıldan fazla süredir Amazon entegrasyonları sunmaktadır. Entegrasyonlar başlangıçta Amazon MWS tabanlıydı. Şimdi ise Linnworks, müşterilerinin Amazon operasyonlarını yönetmesine ve optimize etmesine API'leri kullanarak yardımcı oluyor.

Kullanılan API'ler

Tedarikçi
  • Siparişler
  • Doğrudan Gönderim
  • Tedarikçiden Tedarik
Satıcı
  • Raporlar
  • Liste Kaydı
  • Katalog Ürünleri
  • Akışlar

Tedarikçiler ve Satıcılar için Destek

Linnworks platformu, hem Tedarikçi hem de Satıcı API'leriyle çalışır. Her API'nin farklı bir görevi olsa da genel olarak API entegrasyonu; Linnworks'e müşteri ihtiyaçlarına yanıt verme, yüksek hizmet düzeyini koruma ve tekliflerini sürekli iyileştirme konusunda oldukça fayda sağlamaktadır.

Tedarikçi API'leri ve Satıcı API'leri

Amazon satış ortakları tedarikçiler ve satıcılar olabilir. Satıcılar Amazon'da kendi ürünlerini listeleyip satarken tedarikçiler Amazon'un satacağı envanteri sağlar. Satıcı ve Tedarikçi API'lerinin farklı kullanım durumları, iş akışları ve gereksinimleri vardır.

Tedarikçi API'leri

Linnworks, müşterilerinin sipariş iş akışı yönetim çözümü taleplerinden yola çıkarak Tedarikçi API'lerini kullanmayı tercih etti.
Müşterilerimiz, yaptığımız düzenli ziyaretlerde Tedarikçi bölümünde boşluklar olduğunu belirtti. En önemlisi, sistemler arasında geçiş yapmakla uğraşmadan Linnworks'teki stok seviyelerini Amazon satın alma siparişleriyle rahatça karşılaştırabilmek istiyorlardı.

Siparişler

Siparişler API'siyle birlikte Linnworks platformundaki tedarikçiler, satın alma siparişi iş akışlarını çok daha kolay yönetmeye başladı. "Tedarikçi API'lerinde, tedarikçi satın alma siparişlerinin karmaşık kabul/red ya da sipariş grupları akışı üzerinde çalışmak için önce Siparişler API'sini uygulamaya koyduk."

Doğrudan Gönderim ve Tedarikçiden Tedarik

Linnworks, Doğrudan Gönderim ve Tedarikçiden Tedarik adlı iki Tedarikçi API'siyle daha müşterilerinin tedarikçi iş akışlarını kolaylaştırdı. Tedarikçi Doğrudan Gönderim API'si, satıcıların doğrudan gönderim siparişlerini Linnworks platformundaki diğer siparişler gibi yönetmelerini sağlar. Tedarikçiden Tedarik API'si ise satın alma siparişlerini yönetmelerine ve tedarik siparişlerini doğrudan Amazon'a göndermelerine yardımcı olur.

Satıcı API'leri

Linnworks; Amazon'da ürün listeleme, yeni ürün oluşturma, ürünleri toplu ya da tek tek eşleştirme gibi satıcı kullanım durumları için de API'lerden yararlanıyor.

"Ürün yayınlama, en önemli görevlerimizin başında geliyor. Müşterilerimizin Amazon kataloğuna ürün ve tekliflerini göndermelerine yardımcı olmak, Linnworks'ün ilk günden itibaren bir numaralı önceliği olmuştur."

Liste Kayıtları

Linnworks, ilk günden bu yana eksiksiz liste kaydı entegrasyonuna öncelik vermiştir. Şu an da büyük envanteri olan müşterilerinin liste kaydı yönetimini kolaylaştırmak için Liste Kaydı API'sinden yararlanıyor.

Linnworks'ün müşterileri Liste Kaydı API'si entegrasyonuyla liste kayıtlarını toplu olarak yönetebiliyor, envanterlerini Amazon kataloğuyla ayrı ayrı ya da toplu olarak eşleştirebiliyor, ürün kategorilerini görüntüleyip düzenleyebiliyor, hata mesajlarını ele alabiliyor, tekliflerini yönetebiliyor ve fiyatlarını güncelleyebiliyor. Ayrıca yeni müşteriler de Amazon liste kayıtlarını sıfır hatayla Linnworks platformuna taşıyabiliyor.

Katalog Ürünleri ve Akışlar

Linnworks, Liste Kaydı API'sinin sunduğu işlevleri daha da geliştirmek için Katalog Ürünleri ve Akışlar API'sini de kullanmaya başladı. Satıcılar, Katalog Ürünleri ile yeni liste kaydı oluşturmakla uğraşmadan mevcut liste kayıtlarını eşleştirip zaman ve iş gücünden tasarruf edebiliyor. Akışlar API'si, müşterilere toplu liste kayıtları yükleme ve düzenleme konusunda yardımcı oluyor.

Gelecekteki API entegrasyonları

Linnworks, platformundaki tedarikçiler ve satıcıların müşteri deneyimini daha da iyileştirmek için API'lerden daha fazla nasıl yararlanabileceğini araştırmaya devam ediyor. En büyük öncelikleri arasında liste kaydı sürecinin iş akışını daha da kolaylaştırmak, müşterilerin liste kaydı hatalarını gidermelerine yardımcı olmak ve gelecekteki Amazon satış ortağı güncellemeleriyle uyumlu kalmalarını sağlamak yer almaktadır.
Yol haritamızda sırada Amazon Click & Collect API'si entegrasyonu var.
Tüm uygulamalar/hizmetler, tüm mağazalarda/dillerde mevcut olmayabilir ve tüm Satış Ortakları, Satış Ortağı Uygulama Mağazası temsilcileriyle söz konusu hizmeti kontrol etmelidir.
© 2023, Amazon.com Services LLC.