youbuyda logo

Müşteri başarı öyküsü:
youbuyda

SP-API'yi kullanarak Amazon Tek Tıkla Kendin Al'ı destekleyen yenilikçi araç, internetten alışveriş yapan kişileri yerel fiziksel mağaza perakendecileriyle buluşturuyor.
People exchanging money for a shopping bag through a computer screen

youbuyda hakkında

Almanya'da yerel ticaret hizmetleri sağlayan youbuyda, internetten alışveriş yapan müşterilerin yakınlarındaki mağazalardan ürünler bulmasına yardımcı oluyor. youbudya'nın misyonu, fiziksel mağazaları çevrimiçi alışveriş deneyimiyle bir araya getiren basit ve yerel odaklı araçlarla perakendecileri güçlendirmek ve iş bölgelerini canlandırmaktır. Şirket, 2022 yılında Avusturya Perakende Derneği'nin "En İyi Çok Kanallı İnovasyonu" dalında ödül kazandı.

youbuyda, fiziksel mağaza satışlarına odaklanırken Amazon gibi çevrimiçi satış kanallarında da faaliyet göstermek isteyen satıcılar için geliştirildi. Perakendeciler, fiziksel mağazalarının envanterini internette de yayınlayarak yerel müşterilerinin yakınlardaki ürün bilgilerini, envanter durumunu ve satın alma seçeneklerini görmelerine yardımcı olabilir. Satış ortakları, ardından youbuyda ile çevrimiçi siparişlerini merkezi bir arayüzden takip edip gönderebilir.
Tek Tıkla Kendin Al programı, youbuyda'yı yerel ticaret paketi olarak genişletmek için harika bir fırsat oldu. Bu şekilde fiziksel mağazalara daha fazla yerel müşteri çekme hedefiyle satış ortaklarının çevrimiçi satış kanallarına bağlanmasına yardımcı olabiliyoruz.
Annabell Ocsofszkiyoubuyda İşletme Operasyonları Yöneticisi

Amazon Tek Tıkla Kendin Al desteği

youbuyda, 2022 yılında hizmet tekliflerine Amazon'un Tek Tıkla Kendin Al programı desteğini de dahil etti. Müşteriler, Tek Tıkla Kendin Al ile Amazon'dan satın aldıkları ürünleri gidip mağazadan teslim alabiliyor.
Tek Tıkla Kendin Al programı, youbuyda'yı yerel ticaret paketi olarak genişletmek için harika bir fırsat oldu. Bu şekilde fiziksel mağazalara daha fazla yerel müşteri çekme hedefiyle satış ortaklarının çevrimiçi satış kanallarına bağlanmasına yardımcı olabiliyoruz.
Annabell Ocsofszkiyoubuyda İşletme Operasyonları Yöneticisi
youbuyda, bu deneyimi kolaylaştırma ve şirketin basit kullanım prensiplerini koruma amacıyla perde arkasında birden fazla SP-API kullanıyor.

Sorunsuz müşteri deneyimi için sorunsuz uygulama

"Amazon'un Tek Tıkla Kendin Al programını duyunca atacağımız en mantıklı adımın SP-API'yi uygulamak olacağını düşündük." - youbuyda İşletme Operasyonları Yöneticisi, Annabell Ocsofszki

youbuyda, olabildiğince çok sayıda satış ortağına Tek Tıkla Kendin Al programına katılma fırsatını sunmak istedi. Şirket, bunun için youbuyda'nın her satış ortağının Amazon satış kanallarını ekleyip hemen siparişleri işleyebilecekleri tek bir Amazon entegrasyonu standardı tasarlamaya karar verdi. Perakendeciler, bu "eklenti" çözümünü zaman ve kaynak tüketen kurulum süreçleriyle uğraşmadan hemen kullanabiliyor.

"Tak-çalıştır çözümü olarak youbuyda ile çalışan entegratörler, yeni yazılım geliştirmeden Tek Tıkla Kendin Al'ı sunarak para, zaman ve iş gücünden tasarruf edebiliyor." - youbuyda İşletme Operasyonları Yöneticisi, Annabell Ocsofszki

youbuyda, Tek Tıkla Kendin Al'a benzer temel işlevleri zaten desteklediği için Amazon entegrasyonundan önce ilgili yazılımların çoğu hazır olarak gelir. youbuyda'nın satış ortakları, şu an merkezi bir arayüzden çevrimiçi sipariş kargolarını yönetebiliyor, envanterlerini takip edebiliyor ve ürün bilgilerini güncelleyebiliyor. Bu hizmet arka planında Tek Tıkla Kendin Al için gereken API'lerin entegrasyonu yalnızca 3 ay sürdü.

Tak-çalıştır çözümü için kullanılan API'ler

"Eklenti" çözümü aşağıdaki API'leri kullanır. Bu API'lerin her biri, youbuyda perakendecileri için genel Tek Tıkla Kendin Al entegrasyonunu destekler.
 • Katalog Ürünleri API'si
  Satış ortaklarının neredeyse gerçek zamanlı envanterle kataloğun içinde yerel stokları aramasına izin verir.
 • Sipariş API'si
  Siparişler, Bildirimler API'sinden işlendiğinde Sipariş API'si de ilk bildirimde yer almayan temel bilgileri yükler.
 • Rapor API'si
  Her siparişle ilgili ek bilgileri çeker ve satış ortaklarının kataloğunu almak için yapılan istekleri (ve API çağrılarını) azaltır.
 • Tedarik Kaynakları API'si (Satış Ortağı İçgörüleri altında)
  Amazon'da fiziksel mağazaların temsillerini oluşturur. Satış ortakları bu API ile açılış saatlerini, mağaza detaylarını ve teslim alma siparişleri için süre tahminleri gibi ayarları düzenleyebilir.
 • Liste Kayıtları API'si
  Büyük stok hareketleri Akışlar API'si ile gönderilirken darboğaz oluşmasın diye daha küçük değişiklikler Liste Kayıtları API'sinden geçer.
 • Akışlar API'si
  Öncelikle tedarik kaynaklarının yerel envanterini ayarlamak için kullanılır ancak Tek Tıkla Kendin Al siparişlerinin iadesine veya ayarlanmasına da yardımcı olur.
 • Bildirimler API'si
  Satış ortaklarımız, mümkün olan en kısa ve en az gecikme için SNS bildirimlerini ayarlayabilir.

Perakendeciler ve entegratörler için optimize deneyim

Çoğu e-ticaret ve entegrasyon aracı, Tek Tıkla Kendin Al fırsatını sunmazken youbuyda bu işlevi takdir eden yeni müşterilerin sayısında artış gördü.
Artık Amazon üzerinden teslim alma sağlayabiliyoruz. Bu şekilde satış ortaklarımızın erişimini büyük oranda artırarak fiziksel mağaza perakendecilerini uzun süreler boyunca destekleme misyonumuzda ilerleyebiliyoruz.
Annabell Ocsofszkiyoubuyda İşletme Operasyonları Yöneticisi
Entegratörler olarak bilinen kargo uzmanı perakende yazılım sağlayıcıları, Tek Tıkla Kendin Al sipariş yönetimi için youbuyda'yı kullanmaya başladı. youbuyda, entegratörlere müşterilerinin Tek Tıkla Kendin Al taleplerini karşılayan hem basit hem de yeterince güçlü bir tak-çalıştır çözümü sağlar.
Entegratörler kargo süreçlerinin yönetiminde uzmanlaşırken youbuyda da süreç yönetiminde (Tek Tıkla Kendin Al siparişleri) uzmandır. youbuyda'nın tak-çalıştır çözümü, Tek Tıkla Kendin Al'ı uygulamak için yeterli kaynakları olmayan veya stratejileri nedeniyle uygulamayı tercih etmeyen ancak yine de satış ortaklarına sunmak isteyen entegratörler için tamamlayıcı gibi çalışır.
Annabell Ocsofszkiyoubuyda İşletme Operasyonları Yöneticisi

Satış Ortağı Uygulama Mağazası'nda youbuyda'nın uygulamasına göz atın.
youbuyda logo
KONUM
Hungen, Almanya

SEKTÖR
Yerel ticaret için SaaS

AMAZON LANSMANI
2022
Tüm uygulamalar/hizmetler, tüm mağazalarda/dillerde mevcut olmayabilir ve tüm Satış Ortakları, Satış Ortağı Uygulama Mağazası temsilcileriyle söz konusu hizmeti kontrol etmelidir.
© 2023, Amazon.com Services LLC.